Arrestimi i ish-deputetit, shpërthen revolta tek Drejtoria e Policisë, qytetarët hedhin shashka e tymuese

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu do të vazhdojë të qëndrojë në qelitë e burgut. Atij i është komunikuar masa e sigurisë dhe është transferuar në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Ish-deputeti i PD-së akuzohet për veprat penale ‘tubim i paligjshëm’, ‘kundërshtim i punonjësit të policisë’ dhe ‘goditje për shkak të detyrës’.

Veç Balliut, në burg mbahet edhe Elton Skënderi, banor i Astirit. Për Balliun e Skënderin janë mbedhur mbrëmjen e sotme protestuesit e Astirit para Drejtorisë së Policisë së Tiranës, nga ku janë duke hedhur shashka edhe tymuese në drejtim të institucionit të policisë. Protestuesit kërkojnë lirimin e ish-deputetit Klevis Balliu, dhe protestuesve të tjerë të arrestuar.

balliu