Deklarata e fortë e Palokës: Ramës nuk i intereson që Shqipëria të futet në BE sepse…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka shprehet se Edi Rama është i vetmi shqiptar që i intereson që Shqipëria të mos shkojë në Europë.

“Vetëm kështu Rama mendon se mund të sundojë i qetë, të vazhdojë të grabisë e poshtërojë shqiptarët.

Por me siguri që shqiptarët nuk janë në një mendje me Ramën dhe këtë do ja tregojmë me të gjitha mënyrat”, shkruan Paloka në një postim në rrjetet sociale.

Postimi i Edi Palokës

Sa me vone te shkojme ne BE , aq me mire per Shqiperine !!! Kjo ishte deklarata e kryeministrit te “rilindjes” sot me rastin e Javes se Evropes.

Pasi shpalli nje vit me pare se negociatat ishin hapur, hodhi fishekzjarre e ndau dekorata per “suksesin” e arritur me shprese se do mashtronte shqiptaret (ne fakt “mashtroi” vetem nje ambasade te huaj ne Tirane…), sot ben nje deklarate qe vetem nje i pafytyre si ai mund ta bej:

“Rruga per ne BE eshte me e rendesishme se sa mberritja. Sa me shume hapa te bejme aq me shume forcohet shteti…”, deklaroi publikisht. Shkurt sipas Rames, sa me vone te shkojme ne BE , aq me mire eshte.

Kjo deklarate vjen pas votimit ne Parlamentin hollandez per rikthimin e vizave, pas deklarates se Macron per reduktimin e vendeve te zones Shengen dhe sidomos pas shuplakave qe Rama mori ne Berlin.

Ne fakt i vetmi shqiptar te cilit i intereson qe Shqiperia dhe shqiptaret te mos shkojne kurre ne Evrope eshte Edvini. Vetem keshtu ai mendon se mund te sundoje i qete , te vazhdoje te grabise e poshtroje shqiptaret.

Po me siguri qe shqiptaret nuk jane ne nje mendje me Ramen dhe kete do ja tregojme me te gjitha menyrat.