Ballina Aktualitet Protestuesit në Korçë paralajmërojnë Ramën: Qërohu që mos ta pësosh si Çaushesku!

Protestuesit në Korçë paralajmërojnë Ramën: Qërohu që mos ta pësosh si Çaushesku!

protestuesit në Korçë i bëjnë thirrje kryeministrit Edi Rama që të largohet, pasi në të kundërt do ta pësojë si ish-diktatori i Rumanisë, Nikolae Çaushesku.

“Kjo protestë është bërë për të përmbysur atë qenin, kriminelin, bastardin që ja ka vënë thikën në grykë të gjithë popullit. Prandaj ai të qërohet që mos e pësojë si Çaushesku”, tha protestuesja.

Mosbindjen Civile në Korçë e drejton ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji dhe zyrtarë të tjerë të opozitës.

Exit mobile version