Protesta/ Nesër në  orën 18:00 bllokohen akset kryesore në të gjitha qarqet

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka njoftuar sot përshkallëzimin e aksionit opozitar me mosbindje civile, duke bllokuar akset kryesore të vendit nesër në orën 18:00.

Pas takimit me kryetaren e LSI, Basha tregoi vendimin e marrë bashkarisht:

“Me zonjën Kryemadhi dhe aleatët po konkludjmë hapat që opozita do të hedhë në aksionin e saj. Jeni në nj kriz ëtë gjithanshme dhe në një krizë totale edhe të procesit më jetik të integrimti të shqipërisë në BE. Shkak i kësaj krize është qeveria e lidhur me krimin që ka asgjësuar Kushtetutën, demokracinë, zgjedhjet, votën e lirë. Ndaj ne do të vazhdojmë aksionin tonë në të gjithë planet.

Nesër nga ora 18:00 do të nisë aksioni në të gjithë qarqet e vendit për bllokimin e akseve kryesore, si një intensifikim, përshkallëzim i mosbindjes civile”.