Ballina Politikë Basha: Asgjë nuk ka ndryshuar në qëndrimin tonë, largimi i Edi Ramës,...

Basha: Asgjë nuk ka ndryshuar në qëndrimin tonë, largimi i Edi Ramës, kusht i domosdoshëm!

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar ditën e sotme se opozita e ka gati projektin me detyrat që do të bëjë qeveria tranzitore.

Duke folur pas takimit me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, Basha u shpreh se këtë projekt do ta bëjë publik ditën e

‘Nesër në orën 11:00 do të shpalosim detyrat e qeverisë transitore dhe njëkohësisht po punojmë për ofertën tonë për shqiptarët për mundësi punësi dhe shanse për të gjithë’, u shpreh kreu i PD, Lulzim Basha.

I pyetur nga gazetarët nëse ka ndryshuar qëndrime, apo nëse do të pranonte të ulej në një tryezë me kryetarin e PS, Basha tha se, nuk ka asnjë ndryshim nga axhenda.

‘Asgjë nuk ka ndryshuar në qëndrimin tonë dhe në koalicionin tonë; largimi i Edi Ramës është kusht i domosdoshëm për t’i hapur rrugën zhvillimit demokratik’, tha kreu i opozitës, Lulzim Basha.

Exit mobile version