Ballina Politikë Vuçiç tallet me ministrin e Ramës

Vuçiç tallet me ministrin e Ramës

Ushtruesi i detyrës së Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë Gent Cakaj është përfolur mbrëmë në Berlin gjatë samitit të organizuar nga Angela Merkel dhe Emmnanuel Macron.
Temë atë e ka bërë shefi i tij Edi Rama i cili ka mbajtur fjalimin gjatë samitit joformal në mes të evropianëve dhe liderëve të Ballkanit.
Këtë e ka zbuluar Aleksandar Vuçiq i cili ka thënë se Rama ka kujtuar kohën e Millosheviqit kur “ministri i ri i Shqipërisë ka pasur jetë të vështirë gjatë kohës sa në Kosovë kanë sunduar diktatorët serbë në Kosovë”.
Çështja e moshës vazhdon të jetë një nga barrierat që po e përcjellin ministrin Cakaj i cili madje nëpër studio televizive po detyrohet të japë shpjegime rreth pyetjeve cinike në studiot televizive shqiptare “pse kaq i ri është vendosur në këtë post”.

Exit mobile version