Deutche Welle: Nuk ka çelje negociatash për Shqipërinë, Merkel shumë pak kohë për Ramën

Deutche Welle ka shfryrë të gjithë pompozitetin me të cilin Rama dhe Cakaj shitën takimin me kancelaren Merkel duke e raportuar si një takim të suksesshëm.

Në një postim në Facebook, Deutche Welle shkruan se takimi midis Merkel dhe Ramës zgjati më pak se 30 minuta.

‘Më pak se gjysmë orë kishte Merkel në takimin me Ramën para se në orën 17.00 të përshëndeste Presidentin Francez Macron. Për Shqipërinë ka shumë rëndësi çelja e negociatave, por momentalisht kjo është e pasigurtë’, shkruanm Deutche Welle.

Duhet kujtuar se Merkel e ka anashkakuar plotësisht Ramën, pasi zgjodhi që para tij të takojë kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, vendi i të cilit ka më shumë gjasa të marrë cceljen e negociatave.

auto dwww1556553737 1