Berisha denoncon krimin e rëndë: Breshëri kallashi në Tiranë, policia fsheh ngjarjen!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarëve të cilët raportojnë për breshëri me armë zjarri në Fushë-Mëzes mbrëmjen e kaluar ku dy persona mbeten të plagosur, por kjo ngjarje është mbajtur e fshehtë nga policia.

Gjatë një konflikti me armë zjarri ka mbetur i lënduar në këmbë 17 vjecari J. H., ndërkohë që është dëmtuar me sende të forta një tjetër person me inicialet Z. Q., 24 vjeç.

Sipas Berishës ngjarja ka ndodhur pak para mesnate dhe ka shkaktuar terror tek banorët pasi ka ndodhur në mes të një blloku banimi ngjitur me një shkollë.

Qytetari shprehet se është mbajtur e fshehtë nga policia dhe tregon se banorët kanë frikë se mund t’ju vriten fëmijët.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Bresheri kallashi ne bllokun e banimit,

Narkopolicia asnje reagim!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

pershendetje Z.Berisha

me lejoni te denoncoj nje ngjarje qe ka ndodhur mbrem ne Fushe-Mezez ngjitur me Shkollen Private SARINA ne oren 21:30 min!

Atentat e terror me arme ne mes bllokut te banimit nuk e di a ka pas viktima apo te lenduar po thjesht kemi frike se mund te vriten kalamajt tone dhe kjo ngjarje esht fshehur nga policia e drogmenit.

te lutem anonim rrespekte.

Bllok policia