Fermeri denoncon grabitjen e tokës nga Astrit Patozi në Vlorë

Luman Kapaj

Astrit Patozi me dajot e nuses se tij ka ber firm per shfrytezim Xhavorr bituminoz ne tokat e gjyshit tim, mbrohet nga qeverria, firma ndodhet ne Resulaj te Selenices Vlor, te linja Elektrike e tensjonit te mesem qe un kam ber 15.miljon lek un kam nje vit qeverria nuk me jep ENERGJIN dhe pse kam kontrat te rregullt dhe me Vendim te KONTROLLIT te LART te SHTETIT (KLSH ) e cilet erdhen ne vend te ferma atje ku ishte dhe SEHATI i vendosur te Pompa e ujt dhe Shtepia qe perdoret per impjantin e ullinjeve, Un jam dhe me nje numer Nipti, Fitova nje projekt per impjantin e ullinjeve 4 miljon lek jan te firmisura nga perfaqrsuesit e AZHBR nga tirana dhe Vlora dhe Qeverria nuk mi jep leket ,un mora lek borxh.sepse e dija qe do fitoja 50% te projektit.

Kurse Astriti ka energji per firmen qe funizohet nga linja ime qe ua bera dhurat fermereve, KLSH e ka shkruajtr qe jepet energjia ne menyr selektive, kjo eshte dhe nderhyrja e Patozit te qeverria te me grabisin pasurit e Familjes ton qe dihemi jemi pronar te vjeter.

Grabitja te toka ime eshte ber mbi nje miljon Dollar, ky njeri esht nje mafjoz, kush esht kurjoz le te vi ta shikoj, per keto un do i shkruaj Departamentit Amerikan letra do i shkruhet nga njyjorku.

Sot familja jone me shum prona esht pa buk kurse banditet rrojn ne llukes, i lidhur me Ardjan Kollozin, keta i dhan nje demtim Partis Demokratike qe esht si partia e enderrave te baballareve tan qe u vra ne minier ne kohen e diktatures ne nje gjendje te mjerueshme, pronat e tyre dhe shtepit e tyre jan maramendese sot, rrojn ne tiran si pashallar,.ndrsa mua dhe vellezerve te mi me kan bllokuar FERMEN. Un dhe vellezrit e mi pasurin time te grabitur do ua nxjerr nga hundet, kete ta din mir,dhe te tjera qe nderhynin ne prokurorin e Vlores me Dorjan Tafilin me shok.

Luman Kapaj