LSI firmos koalicionin opozitar, Kryemadhi: Do të ketë vetëm zgjedhje të lira pa Ramën

LSI ka firmosur paktin për të qenë pjesë e koalicionit opozitar ndërsa Kryetarja e kësaj partie, Kryemadhi deklaroi se do të ketë vetëm zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Kryemadhi tha se koalicioni opozitar është flamuri i shpresës për çdo shqiptar. Kryetarja e LSI deklaroi se Rama është shkaktari që mban Shqipërinë larg Bashkimit Europian për shkak të lidhjeve të tij me krimin dhe korrupsionin.