Vendimi qeverisë për shembjen e 94 mijë banesave, Paloka: Rrëzoni Ramën përpara se t’ju rrëzojë shtëpitë!

94 mijë banesa në të gjithë vendin do të prishen nga qeveria dhe nuk do të legalizohen. Ky vendim i qeverisë “Rama” është komentuar me tone të forta nga nënkryetari i PD, Edi Paloka.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që “ta rrëzojnë Ramën, përpara se ai t’u rrëzojë shtëpitë”.

Paloka i ka shtuar reagimit të tij edhe një video të publikuar më herët nga ish-kryeministri Berisha.

Postimi i plotë

Rama qe ju premtoi se “edhe enveri po te ngrihet nuk ju a prish dot shtepite”, pak dite me pare ka vendosur qe 94 mije banesa ne Tirane dhe gjithe vendin , nuk do te legalizohen por do te prishen.

94 mije…

Shihini keto pamje. Kujtoni dhe se si ju leshoi gazin helmues femijeve brenda shtepive, i dhunoi, i burgosi e ne fund ju prishi dhe shtepite e i la ne rruge.

Rrezoni Ramen perpara se t’ju rrezoj shtepite. Ngrihuni pa ju ardhur tek dera e shtepise.

Njerezit zbardhin naten ne rrenojat e banesave qe ua prishen barbaret! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 19. April 2019