Bir Selman i nënës kë të qash më parë…

Një nga aktivistët e opozitës ka treguar një kërkesë që i ka ardhur nga e ashtuquajtura “opozita e re” e Titit me Rudinën. Sidi Hasani tregon se si e ftuan që menjëherë të dorëzonte kartën e identitetit se do të krijonin partinë e re, ndërsa ai ka reaguar ashpër në rrjetet sociale.

“Sapo me merr ne cel dikush… qe e konsideroj thuajse vella… “urgjent Sidi me dergo foto te kartes se identitetit, po krijojme partine e re e do e shpallim me ditet ne vijim. Duhet te firmosesh edhe ti!!!”

I habitur, i irrituar refuzova dhe perfytyrova veten … vegel te Rames… u irritova dhe me shume dhe pjesa tjeter debat personal.
Kaq i ndyre qenka ky Edvin Rama qe po i ngul thiken e rradhes PD? Fare e keqe, me kete levizje sa do na irritosh dhe me shume dhe do na mobilizosh me shume.

Asnje demokrat ne ideal, asnje antikomunist qe te paret e tij apo ai vete kane derdhur gjak per idealiet me te pastra anti komuniste, per principet e dajthta te mos genjehet nga manovra e rradhes e Rames.

Kush e ka biznes kete pune le te tregojet pragmatiste e te shikoi xhepin e ngushte, kush lufton per ide e ka shtepine e kauzes se tij… 100 palaco te lehin kunder PD ( me gjithe gabimet e te metat qe ka) e ardhmja eshte e atyre qe udhehiqen nga principi jo xhepi!”, shkruan Hasanaj.