Ballina Aktualitet Pasi shtypi me makinë 17 vjeçarin, gazetajra e qeverisë sulmon mediat pse...

Pasi shtypi me makinë 17 vjeçarin, gazetajra e qeverisë sulmon mediat pse publikoi lajmin

Gazetajra e narkoqeverisë, Mira Kazhani që shtypi me makinën e saj një 17 vjeçar, i cili ndodhet në gjendje tepër të rëndë në spital ka shpërthyer sërish kundër mediave.

Monstra ka sulmuar së fundi JOQ-në, për shkak se kjo media ka publikuar së fundi një video të 17-vjeçarit Nertil Pëllumbi, i cili ndodhet në koma në Spitalin e Traumës. Në këtë video thuhej dhe se Pëllumbi ishte regjistruar në spital si 76-vjeçar, ndërsa familjarët akuzonin Kazhanin se ishte e dehur në timon.

Mirëpo publikimi i kësaj videoje dhe dëshmive të familjarëve, nuk i ka pëlqyer aspak Mira Kazhanit, e cila ka vendosur që të hedhë gjyq çdo media që shkruan kundër saj. Madje e indinjuar thotë se përballë saj është vendosur një ushtri me burra.

“Por ja ku më keni. Për ata që bien pre e maskarenjve online dhe mesazheve të gatshme që dalin nga shtypi ju them: Deklaratat e familjarëve po sajohen. Ata i keni në spital dhe shkoni t’i takoni e nxirrini me zë, se me llafe nga pronarët tuaj dhe thirrje llumit online, unë nuk fitoj dot”, shkruan Kazhani.

“Do iu hedh në gjyq e do i shkoj në fund”, shkruan më tej gazetarja.

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha se, gazetarja është ndihmuar nga Policia për të fshehur ngjarjen.

Exit mobile version