Berisha publikon videon: Kjo është Kisha që u hodh në erë me urdhër të etërve shpirtërorë të Edvin Ramës

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video për atë që ndodhi në Shqipëri në vitin 1969, kur u hodh në erë një monument kulture si Kisha e Vaut të Dejës. Duke publikuar pamjet e rralla, Berisha shkruan se, “Kjo është Kisha e Vaut të Dejës, më e vjetra e Shqipërisë, e cila në një akt genocidi kulturor, u hodh në erë me urdhër të etërve shpirtërorë dhe biologjikë të Edvin Ramës: Enver Hoxha, Ramiz Alia, Kristaq Rama, xhelatë të popullit shqiptar”.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Miq, kjo eshte Kisha e Vaut te Dejes, me e vjetra e Shqiperise, e cila ne nje akt genocidi kulturor u hodh ne ere me urdher te eterve shpirteror dhe biologjik te Edvin Rames; Enver Hoxha, Ramiz Alia, Kristaq Rama, xhelate te popullit shqiptar. sb

Miq, kjo eshte Kisha e Vaut te Dejes, me e vjetra e Shqiperise, e cila ne nje akt genocidi kulturor u hodh ne ere me urdher te eterve shpirteror dhe biologjik te Edvin Rames; Enver Hoxha, Ramiz Alia, Kristaq Rama, xhelate te popullit shqiptar. sb

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 16. April 2019