PD padit Llesh kimikun për hedhjen e gazit helmues ndaj protestuesve

PD ka paditur sot ministrin e Brendshë, Sandër Lleshaj dhe Policinë për hedhjen e gazit lotsjellës ndaj protestuesve.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka shkuar në Prokurorinë e Tiranës për të ngritur padi nga ana e PD-së kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit lotsjellës në protestë.

Pritet që në në përfundim, Bardhi të ketë një komunikim me mediat.

gaziii

Screenshot 15 6