Dhuna ndaj protestuesve/ Shkrimtari i njohur reagon ashpër ndaj Ramës e Lleshit

Shkrimtari dhe publicisti i njohur, Kim Mehmeti ka komentuar ngjarjet e fundit në Shqipëri, përfshirë protestën e opozitës së bashkuar të shtunën që lamë pas. Kim Mehmeti

Në protestë pati të lënduar dhe 40 të arrestuar pjesëmarrës në tubim, ndërsa Mhemetit ka kritikuar qeverinë dhe kryeministrin Rama për përdorimin e dhunës nga policia ndaj qytetarëve.

“Si nuk u gjet një këshilltar i vetëm dashamirës i Kryeministrit të Shqipërisë që t’ia rikujtojë të vërtetën e dëshmuar gjatë shekujve se, me polici e ushtri mbrohet shtetit, e jo pushteti! Dhe se policitë e ushtritë ia kanë dalë të mbrojnë shtetin e popullin nga armiku, por jo edhe sunduesit nga populli i vet!

Dhe si nuk doli një burrë i vetëm, e t’i tregojë Ministrit të Brendshëm të Shqipërisë se nuk u janë ndërtuar përmendore lavdie gjeneralëve që kanë mbrojtur sunduesit nga populli i vet, por atyre që kanë mbrojtur vatan e popull nga pushtues e sundues të dhunshëm!”, shkruan Kim Mehmeti.

auto auto p115552633121555321617

4 15

3 152 20

protesta 22

 

rama kimi