Basha: Ne e kemi bërë zgjedhjen tonë, me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar sërish në lidhje me protestën madhështore të 13 prillit. Në një postim në shënim në faqen e tij në Facebook, kreu i PD-së shkruan se opozita ka zgjedhur të jetë me njerëzit, kundër bandës në qeveri dhe kundër kryehajdutit.

Reagimi i plotë i kreut të opozitës, Basha

Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata!

Ky kryeministër hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin.

Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa

Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata! Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë europiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa

Gepostet von Lulzim Basha am Montag, 15. April 2019