Shpërthen rrjeti ndaj Ramës: Kuksianët ta treguan vendin, të bënë…

Kryeministri Edi Rama, në vijim të turit të tij për “Bashkinë që duam”, ditën e djeshme ka qenë në qytetin e Kukësit, ku ka prezantuar Safet Gjicin , si kandidat për kryebashkiak.

Por edhe ky miting i organizuar nga Rama nuk kaloi pa përplasje. Simpatizantët e opozitës i zunë pritë dhe nuk e lejuan të hynte në qytet, por më pas Rama, përdori një tjetër formëduke u futur me helikopter.

Gjithsesi, banorët u nizën në këmbë drejt vendin ku Rama po zhvillonte takimin me zuyrtarët dhe të punësuarit duke e detyruar që të largohej nga takimi nga frika e përplasjes me qytetarët.

Në postimin e sotëm në rrjetet sociale një komentuese i shkruan se Kuksianët ja treguan vendin.
“Kukesjanet ta treguan vendin te bon me ik ne helikopter ne Kukes keta jane Kukesjanet”…

Disa nga debatet e Rames ne Facebook

Komentuese: Aeroporti i Kuksit eshte dhurat ti je nje hajdut qe vjeth taksat e shqiptarve edhe detyron administraten te vij e te degjoj perralla e te komentoj ne fb!

Rama: Dhurate nga kush xhan apo nga kazani ku ke zhytur koken, ndersa ketu komenton me kembe e s’di cfare flet?! Aeroporti Kukesit, ku deri me sot kane fluturuar vetem zogjte, do te ndertohet krejt i ri dhe do te kete 10 fluturime nderkombetare ne dite qe ta marresh vesh ti, ndersa kjo dhurata do rrafshohet komplet se nuk i duhet dreqit!
Per interes timin rrafshoj aeroportin? Po pse ca do bej aty shtepine time a si?! Hajde muhabet hajde, po s’ka gje, kur ta shohesh aeroportin e ri do te te vije zor nga vetja me keto llafe kot, ndersa shqiptaret mos i pergojo se te japin uje ne bisht te luges.

Komentues: Kukesjanet ta treguan vendin te bon me ik ne helikopter ne kukes keta jan Kukesjanet.

Rama: Ke te drejte shume, ata 100 qorra me kryetarin e bashkise ne krye qe bllokojne rrugen, duke kerkuar sherr jane kuksianet, kurse mijera burra e gra e vajza e djem, qe mblidhen per te me mirepritur s’jane kuksianet! Zoti ta prufte mbare se qenke mbrapsht krejt o mik.

Komentues: Po afrojne votat ereee kujdes popull mos mashtroheni me genjeshtat e asnjerit se jane gjithe njesoj, gjithe luftojne per karrige dhe nuk lahen dot gjoja me nje spital ose nje airoport qe eshte airoport luftarak e jo per neve.

Rama: hahhahahaha po aeroportin luftarak ku e gjete, se mire ato broqkullat e tjera i ke gjetur ne kazanin ku rri i zhytur me koke?! Jo o ti mik edhe Jim edhe Shaban, nuk do jete luftarak, do jete aeroport nderkombetar pasagjeresh, po ti vazhdo zhytur ne kazan se jetohet mire ashtu tralala zura nje gale.
Screenshot 1 13