Video/ Rama futet me helikopter në Kukës, banorët i kanë zënë të gjitha rrugët

Edi Rama është i padëshiruar në Kukës. Këtë e ka treguar edhe protesta e fuqishëm e kuksianëve e organizuar gjatë ditës së sotme.

Por për të shmangur përballjen me qytetaret që deklaruan se është i padëshiruar në Kukës dhe i bllokuan rrugën në hyrje te qytetit, ka hyrë në aeroportin e sapo dhënë me koncesion, nga ajri.

Ai ka mbërritur me helikopter në Kukës, duke mos u futur fare në qytet, por duke zhvilluar një takim me disa zyrtarë të administratës në ambientet e aeroportit të bërë dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe për popullin e Kukësit, për ndihmën e tyre në përballimin e situatës në luftën e Kosovës në vitin 1999.

Kuksianët i vënë traun Ramës me parullën: Aeroporti është dhuratë për Kukësin, jo për koncesionarin.

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Freitag, 5. April 2019