Ballina Aktualitet Rama nis “sharrimin” në PS!

Rama nis “sharrimin” në PS!

Fjalimi i ish-ministrit të jashtëm Ditmir Bushati, dy ditë më parë në paralamentë, i cili godiste arrogancën e kryeministrit Edi Rama, e kanë komentuar shumë persona në forma të ndryshme.

I mirënjohuri, Bujar Kapapaexhiu ka komentuar këtë deklarat si gjithmonë me anë të karikaturave të tij, të radhës të publikuar në “Mapo”.

Fjalimi i Bushatit u komentua nga shumë analistë edhe si një zgjidhje për Partinë Socialiste, për të nxjerrë nga kriza këtë forcë politike dhe për ta shpëtuar nga mania e Edi Ramës.

Në karikaturën e krijuar nga Kapaxhiu, shfaqet Ditmir Bushati i vili sharron dorën e Edi Ramës, i cili po e përdor kundër opozitës dhe kujtdo që i del kundër.

Exit mobile version