Protestuesit marshojnë drejt aeroportit ku ndodhet Rama, mijëra forca policore për frikacakun

Edi Rama per te shmangur perballjen me qytetaret e Kukesit qe deklaruan se eshte i padeshiruar ne Kukes dhe i bllokuan rrugen ne hyrje te qytetit, ka hyre ne aeroportin e sapo dhene me PPP nga ajri me helicopter.
Protestuesit kanë bllokuar të gjitha hyrjet për në Kukës, ndeërsa tani mijëra protestuesi po marshojnë drejt aeroportit të Kukësit për të bllokuar edhe këtë zonë për të pamundësuar kthimin e Ramës me helicopter drejt Tiranës.
Kuksianët deklarojnë se Rama nuk e meriton të shkelë në Kukës pasi është njeriu që I ka vendosur traun duke i izoluar. Kjo është revolta që ka mbërthyer vendin dhe Rama është një person ipadëshiruar kudo që ai shkel.
Burimet sqarojnë se janë me mijëra forca policore që shoqërojnë Ramën për të garantuar vizitën e toij në këtë qytet.