Shpërthen makina në mes të qytetit, brenda saj një fëmijë

Një makinë ka shpërthyer në flakë në qytetin e Elbasanit, ndërsa ishte në lëvizje. Fatmirësisht nga ky shpërthim nuk ka pasur lëndime në njerëz.

Raportohet se automjeti ka qenë duke ecur pranë teatrit Skampa. Fatmirësisht siç raportohet nuk ka pasur të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Dyshimet janë se shpërthimi ka ndodhur për shkak të një defekti teknik që mund të ketë ndodhur në automjet.
Policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ndërsa kanë nisur hetimet.

Screenshot 15 3