Denoncimi i Berishës: Dëshmitari i rremë dhe i paguar komandon nga burgu Ramën

Ish-Kryeministri Berisha shkruan në një postim në Facebook se, dëshmitari i rremë dhe i paguar Fred Alizoti komandon nga burgu Ramën.

“Fred Alizoti nga burgu komandon Ramen. Ai emeron nga zevendes ne narkodrejtor te Policise se Fierit narkos-in Andon Marko!

Miq, Alizoti, deshmitari i rreme dhe i paguar i narkoshtetit qe mori persiper kundrejt parave dhe nje viti burg te genjeje dhe te thote se ne biseden me Albert Veliun eshte zeri i tij dhe jo i Geron Xhafes, mban peng nga burgu Edvinin, i cili i bazuar ne deshmine e rreme qe do te bente Fredi kundrejt pageses, vetem 24 ore pas publikimit te bisedes do betohej se zeri tjeter ne biseden e Albert Veliut me Geron Xhafen nuk ishte i ketij te fundi por i dikujt tjeter.

Tani qe gjithcka eshte faktuar se ky ishte nje kurth i organizuar nga Edvini me narkoqeveritaret, narkodeputetet, narkodrejtoret e policise, narko lprokuroret e tij del e qarte si drita e diellit se Edvini eshte peng i trafikantit Alizoti, ndaj dhe ai lartesoi ne post narkodrejtori Andon Markon, qe per veprimtarine e tij kriminale duhet te denohej se paku 15 vjet burg.

Ketu ne audio keni bisedat e Narkodrejtorit te emeruar te Fierit, Andon Marko me trafikantin Fredi Alizoti per bashkepunimin e tyre te flliqur ne ndihme te trafikantit Xhafa. sb”, shkruan Berisha.

Fred Alizoti nga burgu komandon Ramen. Ai emeron nga zevendes ne narkodrejtor te Policise se Fierit narkos-in Andon Marko!Miq, Alizoti, deshmitari i rreme dhe i paguar i narkoshtetit qe mori persiper kundrejt parave dhe nje viti burg te genjeje dhe te thote se ne biseden me Albert Veliun eshte zeri i tij dhe jo i Geron Xhafes, mban peng nga burgu Edvinin, i cili i bazuar ne deshmine e rreme qe do te bente Fredi kundrejt pageses, vetem 24 ore pas publikimit te bisedes do betohej se zeri tjeter ne biseden e Albert Veliut me Geron Xhafen nuk ishte i ketij te fundi por i dikujt tjeter. Tani qe gjithcka eshte faktuar se ky ishte nje kurth i organizuar nga Edvini me narkoqeveritaret, narkodeputetet, narkodrejtoret e policise, narko lprokuroret e tij del e qarte si drita e diellit se Edvini eshte peng i trafikantit Alizoti, ndaj dhe ai lartesoi ne post narkodrejtori Andon Markon, qe per veprimtarine e tij kriminale duhet te denohej se paku 15 vjet burg.Ketu ne audio keni bisedat e Narkodrejtorit te emeruar te Fierit, Andon Marko me trafikantin Fredi Alizoti per bashkepunimin e tyre te flliqur ne ndihme te trafikantit Xhafa. sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 4. April 2019