Të shtëna me armë në Fier dhe një makinë në flakë

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar në Fier. Ngjarja raportohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme, ndërsa policia ka gjetur edhe një makinë të djegur në lagjen “Afrim i ri”.
Makina e djegur raportohet se është një mjet tip BMW me targa false të një mjeti tip Renault.
Nga kqyrja paraprake e makinës mësohet se është gjendur një armë zjarri dhe një krehër me fishekë.
Nuk dihet ende se për çfarë është përdorur kjo makinë, ndërkohë që gjetja e armës në makinën e djegur ngre edhe më shumë dyshimet për një ngjarje kriminale.

policia