Ballina Kryesore Sqarim skandaloz i policisë: Eshtë i dënuar me 20 vite burg, por...

Sqarim skandaloz i policisë: Eshtë i dënuar me 20 vite burg, por s’e ndalojmë se është djal i mirë!

Qytetarët vijojnë të shikojnë si zgjidhjen më të mirë për të denoncuar padrejtësisë në këtë vend “qytetarin dixhital”. Një tjetër denoncim vjen nga qytetari nga Lushnja.

Lexoni mesazhin dhe dokumentat e tij. Doktor Pershendetje!

Jam ne hall te madh se Banda e Policise Lushnje dhe Fier te lidhura me Drogen po me sulmojne ne menyre te padrejte. Jam prej vitesh ne nje konflikt gjyqesore civil por dhe fizik me shtetasin Aleksander Rakipaj qe me pare quhej Genti Rakipi. Por qe nderroi emrin per ti shpetuar Drejtesise Italiane ku i rendon nje denim me 20 vite burg per trafikim narkotikesh.

Nga halli por edhe nga presioni qe ky shtetas ushtron ndaj meje por dhe nga Drejtesia e korruptuar qe ky person blen gjykatat duke me marre ne menyre te padrejte pronen u detyrova duke mos pasur rrugezgjidhje tjeter ti drejtohem Ministrise Brendshme me ane te portalit te saj nderkohe diten e sotme jam kontaktuar nga Komisariati Lushnje ku u paraqita per te dhene sqarime rreth denoncimit te bere ne kete portal

Por gjithashtu duke bere dhe nje kallezim penal ndaj shtetasit Aleksander Rakipaj.Nderkoh disa ore me vone pasi bera denoncimin mora nje pergjigje nga Drejtoria e Policise FIER me email ku ata sqarojne qarte dhe paster se kane dijeni se shtetasi Aleksander Rakipaj eshte i denuar me vendim te formes se prere nga Gjykata Italiane me 20 vite burge por atyre ju mjafton fakti qe ky person eshte njeri i rregullt ne shoqeri gjithmone sipas Policise.

Doktor nuk kam besim me as te Drejtesia as tek Policia shpresa ime e vetme jeni JU.Ju lutem bejeni publike kete padrejtesi te madhe qe po me behet.Bashkengjitur po ju dergoje emailet dhe kthim pergjie te Ministrise se Brendeshme,Drejtoria Vendore e Policise FIER.Me Respekt Altin Haxhiu Lushnje.

Exit mobile version