Ballina Aktualitet Rama-Veliaj e kanë kthyer Tiranën në oazin e pastrimit të parave!

Rama-Veliaj e kanë kthyer Tiranën në oazin e pastrimit të parave!

Kryetar i FRPD-së, Belind Këlliçi ka hedhur akuza në forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj.
Nga protesta e opozitës para Kuvendit, Këlliçi tha se Rama është modeli më i keq i qeverisjes, ndërsa Veliaj një mashtrues kronik.
“Edi Rama është modeli më i keq qeverisës. Erion Veliaj është mashtruesi kronik që ka kthyer betonin në Tiranë.
Erion Veliaj sot e ka kthyer Tiranën në oazin e pastrimit të parave”, tha Këlliçi.

Exit mobile version