Ish-deputeti u dhunua nga kryepolici që pagoi dëshmitarin e rremë, reagimi i ashpër i PD

Partia Demokratike ka reaguar ashpër pas publikimit të pamjeve filmike ku ish-deputeti demokrat, Luciano Boçi, merret zvarrë nga Policia dhe më pas shoqërohet në komisariat gjatë protestës së sotme në Cërrik kundër vizitës së kryeministrit Rama në këtë qytet.

Në reagim e saj PD shprehet “ndalohet ish-deputeti Luciano Boci në menyrën më barbare. Reagimi dhe trajtimi nga forcat e rendit karakterizohet nga dhuna me në krye Bashkëpuntorin e Alizotit, Nendrejtorin e policisë së Elbasanit Berti Nushi.

Ish-drejtori i Policisë së Fierit ka shfaqur një sjellje barbare të karakterizuar në të gjitha format e dhunës dhe kjo është figura më e keqe për një shtet denokratik që ne duam me zemër”.

Screenshot 1 12