Interi e grumbullon, shpërthen tifozeria: Icardi, zhduku, le të rrezikojmë sezonin!

Curva Nord, tifozeria më e zjarrtë e Interit ngre zërin. Në një komunikatë të publikuar në faqen zyrtare, bëjnë me dije se nuk e duan më sulmuesin argjentinas në skuadër dhe se po prish grupin. Madje, janë gati që të kompromentojnë fundin e sezonit vetëm që ish-kapiteni të mos zbresë më në fushë.

“Ftojmë klubin e Interit që të marrë masat e duhura për të larguar nga grupi Icardin, pasi pjesa tjetër e ekipit duket qartë se nuk ka ndër mend që të ndajë të ardhmen dhe të tashmen me të. Edhe nëse rrezikojmë të kompromentohet sezoni, Icardi duhet të zhduket. Përpara me interistët”.

icardi perisic