Denoncimi tek Berisha: “Beso i Tajvanit na detyron t’i kthejmë rrogën mbrapsht”

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në rrjetin e tij social Facebook, një mesazh që ka mbërritur nga një qytetar dixhital.
Qytetari denoncon rastin se si kompleksi “Taivani” ku ai punon nuk respekton ligjin për rritjen e pagës, punonjësi shprehet se e ka rrogën minimale 220 ndërkohë që duhet ta kishte 260 në bazë të ligjit për rritjen e pagës minimale.
Qytetari dixhital shprehet se kompania i kalon në bankë një pagë prej 260 mijë lekësh por që i duhet t’i kthejë mbrapsht kompanisë 40 mijë lekë çdo muaj.

Mesazhi i plotë
Lexoni per veprimet e mafies se Partise e lidhur me kreun e meduzes! sb
Pershendetje dr,jam nje qytetar punoj ne kompleksinn tajvan prej shum vitesh rrogen gjithmon ne bang na e deklarojn tavanin e rroges minimale ndersa ne na detyrojm te kthejm lek pas kur marrim rrogen, persh mua ma kan deklaru rrogen 260milek ne bang kur ne tvert ekam ne dokomenta ne bordoro 220 cdo muaj kthej pas 40 mi lek ju lutem.publikojeni dhe anonim.ju lutem se do me heqin nga puna se jan ushtaret e edvin kristaq rames flm.