Policia e Ramës dhe Lleshit dhunoi barbarisht studentin vetëm pse po protestonte

Policia e Edi Ramës dhe Lleshit dhunoi barbarisht studentin e ekselencës, Gesard Hazizi, vetëm pse po protestonte për të drejtën e tij.
Studenti Hazizi po protestonte sot sepse administratori i Universitetit nuk i kishte njohur bursës, edhe pse ishte jetim.
Hazizi është sulmuar dhe dhunuar barbarisht nga policët, të cilët i kanë nxjerrë shpatullën. Ai është dërguar me urgjencë në spitalin ushtarak
Ndërkohë ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari, i cili tregon se si u dhunua studenti i ekselencës nga policët e pushtetit.

Postimi i ish-Kryeministri Berisha
Narko police te droguar versulen si kafshe ndaj studentit Gesard Hazizi.
Ata i nxjerrin atij shpatullen.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb
Studenti Gesard Hazizi student i gazetarise u dhunua sot nga policia e Lleshit dhe ra pa ndjenja.Gesardi eshte student ekslelence me mesatare 9.5 Gesardit ju refuzua bursa nga administratori edhe pse eshte jetim.Sot Gesardi doli ne proteste pasi ju refuzua bursa.
Jemi te spitali ushtarak pasi i ka shembje te shpatulles.

Screenshot 2 119

Protesttt