Këta janë policët civilë që Lleshi kishte futur mes protestuesve, publikohen fotot

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka publikuar në rrjetet sociale fotot e disa policëve civilë të infiltruar në protestën që u zhvillua sot para Parlamentit. Sipas tij, detyra e tyre është të përndjekin të rinjtë dhe qytetarët që protestojnë.
Një gjë të tillë Belind Këlliçi e ka denoncuar edhe në protestat e mëparshme.
Postimi i Belind Këlliçit
Shihini mire!
Keta jane banda e Edi Rames qe perndjekin te rinjte dhe qytetaret qe protestojne dhe qe vetem sot kane arrestuar 35 qytetare e studente.
Serish dhe sot pa asnje shenje identifikuese te policise se shtetit, dhunuan e ndaluan neper komisariate studentet qe kishin dale per te protestuar per tarifa me te ulta ne universitete dhe kushte me te mira ne konvikte.
Shihini serish shume mire. Mbajini mend dhe mos i harroni! Koha kur do marin ate qe meritojne eshte shume e shpejte!

2 26

3 23

4 18

5 14

6 10

8 4

7 5

9 2

01

02