Nën qeverisjen e “Shef kriminelit”!

Nga Gent STRAZIMIRI

Dëgjojeni me kujdes dhe kuptoni sa “përparim” kemi bërë në luftën kundër krimit, në të bërit shtet, në zbatimin e ligjit dhe… reformave!!! Kuptoni se kush është SHEFI në të vërtetë!!!
“Shef krimineli” jep urdhra ndërsa “shef” polici i përgjigjet si një gjimnaziste e turpshme në anën tjetër të telefonit duke u justifikuar që “nuk ka tjetër” ….
“Shef krimineli” kërkon llogari se ku ndodhet “shefi i madh” pasi ka mbaruar punë me libër shpije me “shef” prokurorin… dhe “shef” polici përbetohet që edhe “shefi i madh” nuk po e tradhëton me askënd, thjesht është jashtë duke treguar sa fort e luftojmë… krimin!!!
Në fund “shef” polici i dërgon lekët “shef kriminelit” … megjithëse vetë “është në një ngjarje” ….që dmth në ndihmë të ndonjë qyqari, viktimë e … “shef kriminelit”, atij që i q* robt edhe prokurorit, edhe “shefit të madh” …
KAQË!!!

Dokumenta zyrtare te pabesueshme dhe te jashtezakonshme!Pergjimet e nxjerra nga dosja zyrtare bejne autopesine e plote te narkoshtetit. Ato faktojne me ze te certifikuar1- se narkorafikanti i njohur Fredi Alizoti (qe sipas skenarit Xhafa – Veliu eshte ngarkuar te mashtroje kundrejt pageses se me Alfred Veliun ka biseduar ai dhe jo Agron Xhafa) bisedon ne telefon shume e shume here dhe i trajton si vartes te tij narkodrejtorin dhe narko zevendesdrejtorin e policise se qarkut te Fierit, Nushi dhe Marko si dhe narkoprokurorin e ngarkuar per hetim.Nga keto biseda del se:2- Narkodrejtori dhe zevendesi i tij takohen disa here me trafikantin Alizoti dhe i paguajne shuma te mira parash. 3- Nga bisedat del se per aferen e piste te tyre pra imitimin e Geron Xhafes nga Alizoti ai ka lidhje edhe me narko politikanet e larte Taulant Ballen dhe Gramoz Rucin.4-Ne nje bisede me zevendes narkodrejtorin Marko trafikanti permend “shefin e madh”. Por Marko i thote se “shefi i madh” eshte jashte dhe kthehet te nesermen mbasdite.5-Verifikimi deshmon se shefi i madh ishte Fatmir Xhafa, i cili ate dite ndodhej ne Kroaci.6-Dosja e derguar ne gjykate nga narko prokuroret nuk perfshine asnjerin prej ketyre regjistrimeve te realizuara me urdher te prokurorit. Per narkoprokuroret e narkoshtetit keto prova nuk ekzistojne!?7-Madje narkodrejtor Nushi dhe zevendesi i tij Marko te thirrur ne prokurori, sipas dokumentave zyrtare mashtrojne duke deklaruar se kane takuar vetem nje here trafikantin Alizoti. 8-Megjithe kete, narkoprokuroret qe kane prova te pakundershtueshme se narkopolicet kane genjyer, ne vend qe ti arrestojne per genjeshtren e tyre e besojne kete genjeshter si te vertet duke u bere bashkepuntore ne krim.Si perfundim fajtor per narkoprokuroret esht Ervin Salianji qe me keto dokumenta beri autopsine e narkoshtetit. Kurse Narkodrejtori dhe zevendesi i tij se bashku me narkoprokuroret kalojne vetingun dhe ngrihen ne pergjegjesi. Ketu me poshte keni regjistrimet qe dokumentojne me ze narkoshtetin e Edvinit. sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 27. März 2019