“Kurbani” i radhës…

Rrjeti ka kthyer në Meme paralajmërimin e Tahirit për kreun aktal të qeverisë. Lolita ka ironuzuar dhe montuar një foto të Tahirit nga libri i Ramës, “Kurban”.

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ndërsa dilte ditën e djeshme nga seanca gjyqësore në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku mori zyrtarisht statusin e të akuzuarit në çështjen “Habilaj”, ka kërcënuar sërish përmes një mesazhi të koduar kryeministrin Edi Rama.

“Nuk e ndjej veten asgjë nga ajo që ju thatë. Di të them që drejtësia i ka shumë borxhe njerzëve. Në këtë vend në 25 vite kanë qeverisur njerëz që kanë vrarë dhe vjedhur. Unë nuk kam vjedhur dhe vrarë kërkënd. Nuk është e kollajtë të jem unë kurban”, tha Tahiri për mediat pas seancës maratonë që zgjati rreth 8 orë.

Kjo nuk është hera e parë që Tahiri leshon mesazhe te tilla.

auto c8111c41 3161 47fc 9dc0 6d949655845e1553689619