Denoncimi: Vëllai i Gjiknurit grabit miliona me një tender fiktiv

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qyteari i cili shkruan se vëllai ish-ministrit Gjiknuri, Panojot Gjiknuri ka vjedhur miliona lekë nëpërmjet një tenderi fiktiv. Sipas qytetarit, tenderi duhet të kishte mbaruar që në qershor të vitit 2018 por akoma s’ka mbaruar.
Postimi i ish-Kryeministrit Berisha
Vjedhje me ndihmen vellaçkos!
Miq, Panajoti, vellai i Damian Gjiknurit akuzohet se grabiti tenderin ne konflikt interesi.
Por jo vetem kaq.
Ai mori parate dhe nuk zbatoi kontraten.
Lexoni mesazhin e nepunesit dixhital. sb
Panajoti ne fund vitin e vitit 2017 Isarai i dha nje tender ne dpshtrr duka ja hequr te drejten infosoftit dhe duke ja dhene ketij bashkim shoqerish por qe menaxhohen nga Panajot Gjiknuri
E tmerrshme eshte se tenderi duhet te kishte mbaruar qe ne qershor te vitit 2018 por e tolerojne dhe ky akoma se ka mbaruar “Gonxhja Drejtori i pergjithshem i dpshtrr i ben presion punonjesve te firmosin edhe pa mbaruar te njejtin presion po ju ben edhe i besuari i Damian Gjiknurit zv,drejtori pergj, Azbi Arapi aman doktor beje titull se keto te cojne ne burg per pese pare spec djeges!