Ja çfarë e lidh Lleshin me Tahirin, nga dënimet me burg tek bosët e drogës…

Ish-kryeministri Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme mesazhin e një qytetari, i cili tregon lidhjet mes Mnistrit të brendshëm Sandër Lleshaj, dhe ish-ministrit Saimir Tahiri, i cili akuzohet për trafik droge.
Në mesazhin e tij qytetari shkruan se personat që sot janë pranë Lleshajt dikur kanë qenë shumë pranë Tahirit, dhe kanë qenë të dënuar për lidhje me krimin dhe drogën.
Postimi i plotë i Berishës
Ja çfare e lidh Vasal Kimikun me Sajmir Trafikun
Lexoni mesazhin! sb
Pershendetje dr. Leke Gjoka Vellai i shefit te grupit te Sander Lleshit, Dritan Gjoka eshte i denuar ne burg ne Athine per droge qe ne kohen e Tahirit pasi Dritan Gjoka sherbente dhe si shef i grupit te shoqerimit te tahirit dhe mbante lidhjet me boset e Marjuanes. Nderkohe qe ka marre shoqerues dhe Sajmir Koka dhe Blerand Kocillari te cilet jane truprojat personale te trafikantit Albi Dabulla dhe po perserisin skemat e sajmir tahirit per lidhjet me trafikantet. Dritan Gjoka bashke me Astrit Osmani shef finance ne Garde kane privatizuar lokalin e gardes mbetet per tu pare ka sandri pjese ne ate lokal.