Kërcënohet gazetari Enver Bytyçi pasi denoncoi punësimin e djalit të Batonit tek rusët

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar kërcënimin që i është bërë gazetarit Enver Bytyçi pasi deklaroi se djali I baton Haxhiut është punësuar nga ministria ruse e Mbrojtjes.

Denoncimi i Berishës
Profesori dhe publicisti i njohur Enver Bytyçi! Te dashur miq, nje kercenim kriminal e primitiv i ka ardhur Prof Enver Bytycit historian, publicistit, analistit i njohur pasi ai informoi publikun se djali i Baton Stanishiqit punon per ministrine e mbrojtjes te Rusise.

Denoj me ashperisine me te madhe kete kercenim mafioz, frymezues te te cilit jane argatet e Beogradit ne Prishtine dhe Tirane, te cilet me shkrimet dhe analizat e prof Bytyçit kane marre goditjet e merituara si dhe paralajmeroj ata se do mbahen pergjegjes per çdo presion apo cenim ndaj tij.

Ketu me poshte keni mesazhin e kercenimit kriminal drejtuar Prof Bytyçit. sb
Besfort Brika date 24 mars 2019
5 mutual friends including Ridvan Hoxha and Valon Xh Maralushaj
Ëorked at nafron
Ëent to Motrat Qiriazi
8:28 AM
You missed a call from Besfort.
8:28 AM
Call Back
11:35 AM
You missed a call from Besfort.
11:35 AM
Call Back
Enver si je
1:57 PM

Enver
pershendetje i nderuar
You can noë call each other and see information like Active Status and ëhen you’ve read messages. Deshta me taku ka kukesi mu informu pak ma shume per Andi haxhiun. Qofse ke informata te sakta shperblej. D.m.th nuk paske pergjigje. Enver keshtu jam i lindur i ritun Prizren familje atdhetare i malltretuar nga regjimi serb qysh e di veten.

Jam preardhje nga Kalaja Dodes fshati Ploshtan qe jam shume krenar. Perndryshe pasi je nga Kukesi me siguri ja ke ni emrin Xhemali Gjutaj jam tezak. Jap nipi i Alishanve dhe i Qelava Lumes Perndryshe per Andin aspak nuk qenke i informum mire dhe sakte

Enver na ke shqetsu. Perndryshe nuk kam qef mu shqetsu. Po kur shqetsona te shqetsoj. Ashtu qe i lutna zotit te na takoj qe e di sigurte qe do takoj. Mu nuk e ki aspak problem me njof se msheh ne profil. Enver kalo mire. Kisha pas qef me njof.