Rama në avion në gjendje të rëndë, mediat gjermane shkruajnë për shkakun e shtrimit në spital

Sot është dita e 4-të që Edi Rama është zhdukur pa dhënë asnjë informacion për opinionin publik se ku ndodhet kryeministri i vendit. Dje u mësua se, Rama është shtruar në një spital në Berlin, ku ndodhet nën kujdesin intensiv të mjekëve.
Lajmi u publikua sot edhe nga mediat në Gjermani.
Rama është shtruar në spitalin Krankenhauz Elizabet Will Strase. Mediat shkruajnë se, kryeministri i Shqipërisë ka ardhur me avion të veçantë dhe ndodhet në spital.
Sipas mediave gjermane, Rama është shtruar në gjenjde të rëndë pasi kishte pësuar një atak në zemër dhe ka humbur vetëdijen.
Por sot kanë dalë edhe pamje të Ramës në avionin drejt Berlinit. Avioni është i linjes Tiranë-Vienë.
Personi që ka bërë foton dhe e ka dërguar në redaksinë e SYRI.net, shkruan se, Rama mezi mbahej në këmbë dhe ishte shoqëruar deri në vendin e tij në avion nga rojet.

edi rama 4 620x405 1