Rama i tmerruar nga protesta, arrestohen 6 protestues dhe procedohen 29 të tjerë, mes tyre edhe Sekretari i PD

Qeveria vazhdon të përdorë policinë dhe prokurorinë për të ushtruar presion ndaj opozitës për të ndalur protestat.
Policia e Tiranës ka arrestuar 6 shtetas për protestën e sotme para Parlamentit, ndërsa janë proceduar në gjendje të lirë dhe 17 persona të tjerë, kurse 6 shtetas janë shpallur në kërkim.
Është proceduar penalisht gjithashtu Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi.
Sipas policisë, janë arrestuar për konsumimin e elementëve të veprave penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Prishja e qetësisë publike” shtetasit:
– J.Gj., 24 vjeç, nga Shijaku;
– M.D., 24 vjeç, nga Mamurrasi;
– A.K., 20 vjeç, nga Rrësheni;
– B.D., 36 vjeç, nga Kavaja;
– E.M., 26 vjeç, nga Kavaja;
– D.P., 31 vjeç, nga Tirana.