Ballina Aktualitet Policia reprezalje në Unazën e Re, arrestohen disa protestues, gati revolta e...

Policia reprezalje në Unazën e Re, arrestohen disa protestues, gati revolta e banorëve

Një ditë pas protestës që zgjati për disa orë në zonën e Unazës së Re, policia ka shpoqëruar 6 persona, të cilët janë banorë të zonës.
Sipas burimeve mediatike, bëhet e ditur se janë shoqëruar shtetasit Gezim Sadikaj, Lutfi Kastrati, Ilir Katiraj Lindita dhe Dorian Protoduari dhe Skënder Doda.
Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme në të gjithë zonën e Unazës së Re kishte një prani mjaft të madhe të policisë dhe forcave të FNSH-së, ndërsa pranë banorëve mbërriti me urgjencë dhe kryedemokrati Lulzim Basha.
Banorët thonë që në të gjithë zonën kanë qenë rreth 300 punonjës të policisë.

Exit mobile version