Berisha paralajmëron Ramën: Ndal terrorin policor dhe reprezaljet te Unaza e Re!

Policia me urdhër të Edi Ramës po tenton të mësyjë mbi banorët e Unazës së Re, që prej muajsh protestojnë kundër projektit që prek banesat e tyre. Për këtë ngjarje të rëndë ka reaguari ish-Kryeministri Sali Berisha.
Përmes një postimi në Facebook, Berisha i bën thirrje policisë të ndalë terrorin mbi banorët, të cilët i quan “heronjtë e Unazës së Re”.
Postimi i ish-Kryeministrit Berisha
Ndal terrorit policor, raperzaljeve te narkopoliceve te Edvin Kristaq Urrejtjes dhe Vasalit te tij ndaj heronjve te Unazes Re.
Narko policia i ka rrethuar ata. Qenderstaret kane bllokuar rrugen! sb

Ndal terrorit policor, raperzaljeve te narkopoliceve te Edvin Kristaq Urrejtjes dhe Vasalit te tij ndaj heronjve te Unazes Re.Narko policia i ka rrethuar ata. Qenderstaret kane bllokuar rrugen! sb

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 19. März 2019