Rama dështon në Berat, qytetarët e braktisin, shikoni sa pak njerëz ka

Rama ka dështuar të bëjë antimitingun në Berat pasi është braktisur në mënyrë masive edhe nga rrogëtarët e qeverisë. Ndonëse kishte kërkuar anagzhim të të gjithë qyteteve rreth Beratit për ta mbështetur në takim, Rama e ka parë veten të braktisur dhe me vetëm disa qinra njerëëz. Kjo është një shenjë e qartë e fundit të ramës si Kryeministër.
Dhjetëra mijëra shqiptarë janë mbledhur në Tiranë për të protestuar kundër Edi Ramës.
Ky i fundit që prej ditës së djeshme ndodhet në Berat, ku i është arratisur protestës madhështore të shqiptarëve.
Por sot ai është shfaqur në një gjendje të rëndë mendore. SYRI.net ka mësuar se Rama ka lëshuar ulërima ndaj drejtorëve duke u kërkuar llogari se ku i kanë njerëzit. Në takimin e Ramës kanë qenë vetëm disa dhjetëra njerëz. Edhe keta njerez qe duke ne foto, kane ardhur me autobuse ne Berat, pasi ne qytet kane mberritur dhjetera autobuse.