Berisha: Cunami i datës 16 mars do mahnisë botën, revolucioni drejt fitores

Ish-Kryeministri Berisha ka deklaruar përmes një postimi në facebook se opozita ka mirëkuptimin e ndërkombëtarëve për shkaqet që e kanë detyraur të djegë manatet e deputetëve, ndërsa paralajmëruar se protesta e 16 marsit do të jetë një cunam që do të mahnisë botën. “Revolucioni i pandalshem po ecen drejt fitores”, thotë Berisha.
Mesazhi i plotë i Berishës
Dy fjale per nderkombetaret.
Miq, po diskutohet keto kohe lidhur me qendrimin nderkombetar ndaj djegies se mandateve nga opozita, lidhur me kete problem theksoj:
Se pari, vetkuptohet se komuniteti zyrtar nderkombetar nuk mbeshtet dhe nuk mund te mbeshtese djegien e mandateve.
Se dyti, mendoj se opozita ka mirekuptim per keto qendrime dhe po ben gjithçka per te qartesuar shkaqet qe detyruan opoziten per vendimin e saj.
Se treti, sot opozita dhe shqiptaret ne teresi me protesten dhe kauzen e tyre kane fituar me shpejtesi te rrufeshme pushtetin e katert boteror. Mediat e botes kane paraqitur revolucionin e shqiptareve si ngjarje boterore, ne qindra e qindra lajme kane informuar publikun e tyre se opozita shqiptare proteston kunder lidhjeve te qeverise se Edvinit me krimin, korrupsionin e papermbajtur dhe dhunimin e zgjedhjeve, dosjet famoze te prokurorise, proteston kunder narkoshtetit dhe kontrollit te Shqiperise tashme Kolumbi e Europes nga mafia.
Si perfundim, protesta historike e opozites nepermjet mediave te medha po fiton mendjen dhe zemren e komunitetit nderkombetar dhe ka damkosur narkoshtetin e regjimit te kakistokracise.
Revolucioni i pandalshem po ecen drejt fitores!
Cunami i dates 16 mars do mahnise boten!