Revolta e fermerëve në Korçë, hedhin në mënyrë demonstrative produktet e pashitura

Pas protestave të opozitës para Parlamentit dhe atyre të banorëve të “Unazës së Re” në Tiranë, duket se i gjithë vendin zien nga protestat.
Edhe fermerët e rrethit Korçë janë ngritur në protestë duke bllokuar aksin rrugor Korçë-Kapshticë.
Ata kanë bllokuar rrugën në një protestë pa afat, ku në shenjë revolte kanë hedhur në rrugë prodhimet e pashituara.
Në një kohë kur fermerët ankohen për mosshitje të produkteve të tyre, në tregjet e qyteteve çmimet rriten dita-ditës…
“Fermeret e Devollit ne revolte ndaj narkoqevetitareve, te cilet me kontrabanden e tyre po iu kalbin mijra kujntal molle. Ju lumte fermereve te Devollit! sb”, shkruan Berisha ën në një postim ën Facebook duke publikuar edhe videon.

Fermeret e Devollit ne revolte ndaj narkoqevetitareve, te cilet me kontrabanden e tyre po iu kalbin mijra kujntal molle. Ju lumte fermereve te Devollit! sb

Gepostet von Sali Berisha am Donnerstag, 7. März 2019