Policia urdhëron pronarin të fshijë filmimin e sulmit me thikë në supermarket, reagon Berisha

Një banor i Shijakut ka denoncuar publikisht, një sulm me thikë që ka ndodhur në një supermarket të qytetit pasditen e djeshme, por që nuk është njoftuar ng Policia. Për më keq, qytetari shprehet se, Policia e ka detyruar pronarin e lokalit të fshijë kamerat, që filmuan ngjarjen, edhe pse të pranishëm gjatë ngjarjes qenë disa dëshmitarë.
Ish-kryeministri Sali Berisha, që e ka publikuar akuzën në fjalë, ndaj komisariatit të Shijakut, e konsideroi këtë një “bashkëpunim intensiv të narkopolicisë me krimin!”.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Bashkepunim intensiv i narkopolicise me krimin!
Lexoni mesazhin trondites te qytetarit dixhital. sb
Pershendetje Dr un qe po ju shkruaj pash nje ngjarje te tmerrshme ne nje supermarket qe quhet big-market te shijakur ku nje person hyri me thik ne dore dhe goditi nje tjeter qe po bente pazarin e shtepis ai ishte bashke me familjen.Kete e kan kapur kamerat te gjitha te supermarketit.Policia e shijakut po tenton dhe i thote pronarit fshij kamerat.Kjo polici do te fsheh kete krim qe do ishte nje viktim aty nqs viktima nuk u shmang dhe fale banorve aty e shpetuan.Policia erdhi me vonese dhe po tenton te fshehi si ngjarje se peroni ju ka premtuar lek.Ju lutem publikojeni kete ngjarje qe ka ndodhur sot pasdite ne oren 15:45 min dhe jan kamerat ato qe tregon gjithshka.Faleminderit