Fotot e paekspozuara nga Rama! Sa koncerte i duhen Saimirit për të rregulluar imazhin e Samitit?

Për tre ditë me rradhë, 28, 1 dhe 2 mars u zhvillua në Tiranë Samiti i 11 Dipasporës. Nuk munguan fjalimet politike edhe të njerëzve të skenës.
Në të morën pjesë shumë shqiptarë të suksesshëm që jetojnë jashtë vendit. Ajo që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve ishte edhe deklarata e Saimir Pirgut, i cili foli për situatën politike në vend.
Në këtë samit pati edhe disa momente pikante ku në foto shihet qartë që pjesëmarrësit kanë ngrënë të uritur dhe pirë duke u bërë sahroshë… Madje ka pasur edhe njerëz që i kanë marrë pjatat në duar dhe kanë ngrënë si të babëzitur.
Më poshtë janë disa foto nga Samiti i II Diasporës ku shihet qartë se pjatat dhe gotat janë zbrazur dhe ka pasur njerëz të uritur.

5 2

1 5

2 5

3 3

4 4

6 2

53325189 10216587076501149 7672129338162020352 n