Protestuesit para Kuvendit me flamurin e SHBA

Protestuesit para Kuvendit në vend të simboleve partiake kanë zgjedhur të mbajnë simbolet kombëtare dhe flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
Sheshi dhe rrugët përpara Kuvendit të Shqipërisë po shpërthen nga thirrjet Rama ik! I pari e ka marrë fjalën në protestë, ishte Gerti Bogdani.
“Në Shqipëri duhet dhe do të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Një qeveri Rama 4 ka vetëm pas hekurave tek 313-a!
Në protestë ndërkohë kanë ardhur kryetari i opozitës, Lulzim Basha i shoqëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.
Salla e seancave është e rrethuar nga mijëra shqiptarë, ndërsa Rama ka vendosur shtetrrethim me mijëra policë.

flamuj proteste 2