“Më tha djali të bëhem si Elisa Spiropali”! Komentuesit masakrojnë ‘deputeten’ e Lefter Kokës

Një tjetër kandidate e LSI-së në Durrës, ka pranuar që të bëhet pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, duke dalë kundër vendimit të opozitës së bashkuar, dhe duke ju bashkuar thirrjes së ‘shefit’ të saj Lefter Koka.
Bëhet fjalë për kandidaten Edlira Hyseni e cila është e renditur nga LSI e 6-ta e listës së Durrësit, por që tani ka vendosur t’i bashkohet Lefter Kokës, i cili nuk pranoi të djegë mandatin njëlloj si kolegët e tij të LSI dhe PD të cilët vendosën interesat qytetar për interesat personale.
Vendimin e saj Hyseni e ka bërë në Facebook, duke theksuar se ai që i kishte kërkuar të pranonte mandatin kishte qenë djali i saj.
Ja çfarë shkruan Hyseni 1 2
“Ti mam, duhet ta pranosh ate mandat, sepse partite i bejne njerezit e kush te njeh, e di se ti zgjedh me zemer, se ti ke ngritur nje jete mbi punen” – : me tha Kevin, im bir, vetem 19 vjec. Kevin me tregoi edhe kete here, se femijet tane jane nje brez i bukur, mbushur plot besim e shprese, nje brez qe meriton te zgjedh te ardhmen e tij ne Shqiperi !
Po, une do ta pranoj mandatin per deputete e Qarkut Durres ne Kuvendin e Shqiperise, qe mbase rastesia a mbase dicka me shume e solli si mundesi reale ne udhen time.
Do ta pranoj, sepse besoj qe ndryshimet vijne me njerezit, dhe nese nuk nisim te gjithe nga pak te bejme ndryshimin qe presim, nuk mund te ankohemi per askend tjeter!
Do ta pranoj, sepse u kam kerkuar mbeshtetje dhe vote cdo bashkeqytetarit tim kam njohur e takuar, duke u premtuar te isha nje prej tyre, kudo te shkoja dhe cfaredo mundesie te me jepej per me shume!

Do ta pranoj sepse besoj tek demokracia, liria dhe respekti i vullnetit te cdo pale, kur me vote kane zgjedhur e vec me vote le te vij ndryshimi!
Do ta pranoj, me shpresen per te dhene sadopak besim tek brezi im, qe enderruam vertet nje Shqiperi si gjithe Evropa, studiuam, punuam, pritem dhe sot po hedhim syte drejt emigrimit!
Do ta pranoj, sepse besoj tek mirenjohja dhe miqesia e kjo zgjedhje ka lidhje dhe me te !
Do ta pranoj per dashurine e pafundme qe kam per Durresin tim dhe per krenarine e origjines time came!
E pranoj kete angazhim si nje pune, nje pergjegjesi, nje deshire, nje sfide dhe i lutem Zotit te me ndihmoje per te nderuar veten dhe te gjithe ju qe besoni tek une!
Une nuk di te them sa e meritoj kete privilegj, sa do mundem ta bej mire, por nese mendja, zemra e profesioni im do sherbejne sado pak ne te mire te ketij vendit tone dhe do inkurajojne njerezit si une e me te mire se une, te afrohen tek politika, do them se kjo zgjedhje ka vlejtur!
Uroj t’ju kem krahe e mbeshtetje, pertej cdo ngjyre apo bindje politike, sic keni qene perhere ne perpjekjet e mia, per nje jete me te mire ne qytetin qe duam, ne keto 4 vite perfaqesie ne Keshillin Bashkiak te Durresit.
Dhe … Opozitare kam lindur, politikane s’e di ende …
Por menjëherë pas këtij postimi, kanë qenë pafund reagimet e qytetarëve Durrsakë, të cilët i kujtojnë zonjës Hyseni se ajo nuk përfaqëson aspak interesat e tyre, dhe aq më pak që më pak djali i saj, i cili tashmë vendos në emër të durrsakëve. /Boldnews.
Ja çfarë shkruajnë komentuesit

 

4 1

5

6

7

8

3

2 2