Doris Pack reagon sërish kundër Fleckenstein: Parlamenti Europian duhet të marrë masë ndaj tij

Presidentja e Forumit të Grave të PPE-së, ish-eurodeputetja Doris Pac, ka reaguar sërish kundër eurodeputetit të PE, Knut Fleckenstein.
Pack në një postim në Twitter shkruan se duhet të merren mesa ndaj raportuesit për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein, në rast se vërtetohet se ai i ka kërkuar kandidatëve të PD-së të marrin mandatet e deputetëve.
“Nëse është vërtetë se Fleckenstein ka kërkuar nga kandidatët e listës PD që të pranojnë mandatet ky është akt i papranueshën në favor te qeverisë socialiste. Parlamenti Europian duhet të marrë masë qortimi ndaj tij”, shkruan Doris Pack.
Knut Fleckensetein, javën e shkuar ishte në një vizitë në Tiranë dhe shprehu rezerva për opozitën. Ai bëri thirrje që opzita të kthehet në Kuvend, dhe të mos djegin mandatet. Po ashtu reagoi ashpër dhe ndaj kryetares së LSI, Monika Kryemadhit.

ddd