Djali dhe vëllai i Azem Hajdarit në krah të Bashës dhe Berishës në revoltën popullore

Djali i Azem Hajadrait, Kiri Hajdari dhe vëllai i Azemit, Rasimi janë në krah të Bashës dhe Berishës duke u dretuar revoltës popullore. Ata kanë dalë sëbashku nga selia e PD duke dhënë një mesazh të qartë se amaneti i Azemit është aty me zjarrin e revoltës popullore. Basha ka dalë nga selia e PD i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, Aurela dhe qindra protestues të tjerë. Vetëm pak metra pas Basha është bashkaur në rrugëtimin e protestës drejt Parlamentit edhe me Kryetaren e LSI, Kryemadhi.
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbërritur përpara ambjenteve të Kuvendit të Shqiëprisë, aty ku pritet nga qidnra protestues.
Qytetarët dhe mbështetësit e Partisë Demokratike prej një orë janë grumbulluar përpara Kuvendit.
Lulzim Basha , ka mbërritur nga pjesa e pedonales njësoj sic erdhën edhe deputetët dhe ministrat për në Kuvend ndërkohë që ka nisur edhe marshimin në bulevard.

proetsta 11