Maskat terror në Durrës, futen në banesë për të grabitur, dy të moshuarit rëndë në spital

Një çift të moshuarish janë dhunuar nga masakt pasditen e sotme në Durrës.
Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parëm ndërsa dyshohet se të moshuarve i janë futur persona të paidentifikuar në banesë për t’i vjedhur.
Dy të moshuarit janë gjetur të goditur në kokë me sende të forta dhe janë dërguar në gjendje të rëndë në spital nga fqinjët. Të moshuarit ndodhen në gjendje të rëndë në spitalin e Durrësit.
Grabitësit kanë ulur fillimisht automatin e energjisë. Në momentin kur i moshuri ka dalë për të parë automatin, e kanë goditur me sende të forta pas koke.
Pas kësaj, ka qenë bashkëshortja që ka shkuar drejt tij, kur ka dëgjuar zhurma ku është goditur edhe kjo e fundi.
Si pasojë e zhurmës së krijuar kanë ndërhyrë fqinjët e çiftit të cilët janë vënë në ndjekje të grabitësve.
Burime për Fax Web bëjnë me dije se dy të moshuarit janë në gjendje kritike për jetën dhe po bëhen përgatitje për ti nisur drejt Tiranës.
Ngjarja ka ndodhur në lagjen 15 të qytetit e njohur ndryshe si “Spitallë”, ndërkohë policia ka marrë në pyetje fqinjët e të moshuarve për të bërë të mundur identifikimin e tyre.

auto spitali1551727338